Není zde STK ve Vašem okolí? Kontaktujte nás na info@seznam-stk.cz

ZMĚNY V REGISTRU VOZIDEL Platné od 1.6.2017

Registrace nového či dovezeného auta, změna majitele nebo umístění vozu do depozitu. Doposud se daly veškeré změny v registru vozidel hlásit a provádět pouze na úřadě v místě trvalého bydliště nebo sídla firmy. Od června se zákon mění a řidičům se uleví:

-          PŘEPISY KDEKOLIV, příklad: firma má sídlo v Praze, ale provozovnu v Šumperku, dřív jste museli vozidlo přihlásit v Praze, NOVĚ můžete jít na registr v Šumperku a vozidlo bez problému přihlásit. Tyto změny zákona platí i pro vozidla ojeté či vozidla ze zahraničí.

-          ZMĚNY ČI VYŘAZENÍ KDEKOLIV – příklad: mám trvalé bydliště v Brně, ale přechodné bydliště mám v Šumperku, nemusím jet vozidlo vyřadit do Brna, ale NOVĚ můžu provést vyřazení na registru v Šumperku. Tyto změny platí pro změnu adresy, příjmení, zápis tažného zařízení, atd…

-          UKONČENÍ VYŘAZENÍ– beze změny, na registru, kde provedu vyřazení vozidla, tak tam musím i ukončit vyřazení, není možné vyzvednout RZ na jiném registru.

-          Platnost EVIDENČNÍ KONTROLY – místo dosavadních 14 dnů je platnost NOVĚ prodloužena na 30 dnů

-          VÝVOZ VOZIDLO do zahraničí – NOVĚ se předkládá plná moc úředně ověřená a evidenční kontrola ne starší 30 dnů.

-          REZERVACE ZNAČKY NA PŘÁNÍ – do posud byla rezervace možná na 3 měsíce, NOVĚ až na 6 měsíců

 

Zobrazit archiv novinek >>